Antikoronavirový manuál, nejen pro psa ;-)

I. Stravujte se zdravě! 

Vyjděte na zahradu nebo do přírody. Je toho spousta, co tu pro sebe můžeme najít. Bršlice na salát, kopřivy na čaj nebo špenát, medvědí česnek a třeba taky popenec. A to nemluvím o tom, kolik krás tam teď na jaře můžeme uvidět.

Tak si to nezapomeňte užít! 😉


II. Smějte se! 

V situaci, v níž se nacházíme, máme volbu. Můžeme si třeba vybrat nadhled!
Pojďme být aktivní ve vytváření příjemného prostředí pro sebe i ostatní. Hledejme cestu, jak se můžeme nad tím, co prožíváme, pousmát. A nebo raději zasmát. Z celého srdce. Situaci nedokážu změnit, ale dokážu změnit to, jak se v ní cítím. A mně vždycky pomůže, když se neberu tak vážně.

Tak ať se Vám to daří! 😉


III. Choďte do přírody! 

Minimálně hodinu denně bychom měli trávit v přírodě. Je to něco, co nám přináší do života rovnováhu. Možná nám pak i ty naše problémy přijdou o kousek menší. Vědomí cykličnosti v přírodě mi i v těžkých chvílích přináší klid. A jsem za to velmi vděčná.🍀

Tak si to nezapomeňte užít! 😉

IV. Noste roušku, s rozumem! 

Mám obrovský obdiv k těm, kteří v roušce pracují. Ale před chvílí mě minul řidič, který sedí sám v autě. V roušce. Zdaleka není jediný. Také vidívám cyklisty, kteří jedou sami lesem. S rouškou. Nevím, jak to máte Vy, ale já se začínám dusit, jen co ji vezmu do ruky. V okamžiku, kdy si ji nasadím, přestávám nejenom vidět a slyšet, přestávám hlavně myslet.

Že by nás přestalo myslet víc? Zdá se mi, že se nějak příliš snadno podřizujeme příkazům, aniž bychom sami přemýšleli.

Tak prosím neztrácejme zdravý selský rozum. Budeme ho potřebovat! 😉

V. Válejte se! 

Využijte čas, který teď máme k dispozici, k válení. Myslím ale k opravdovému aktivnímu válení! Ne, že se budete válet na autopilota. Prostě si naplánujte, že se budete válet a dělejte to. Bez výčitek svědomí a s dobrým pocitem u srdce. Ono totiž umět se dobře válet, není vůbec jednoduché. Spousta lidí tvrdí, že se válet nemohou. Ale oni mohou, jen to prostě neumí!

Takže pokud to ještě neumíte, je teď ten pravý čas, se to naučit. Pěkně pomalu. Nic velkého. Krok za krokem. Každý den trošku dýl. 

Tak s chutí do toho a válení zdar!😊

VI. Kochejte se! 

Neumíte to? Dívejte se z okna nebo běžte do přírody. Rozhlédněte se kolem sebe. Jestli tu krásu zrovna teď kolem sebe nevidíte, neznamená to, že tu není! Tak se z ní pojďme radovat! Nezapomínejme, že to, jak sami k sobě mluvíme, ovlivňuje naše podvědomí a následně i to, jak se cítíme. 😉

A nebo si uvědomte, co všechno v životě máte, a není toho určitě málo. Začněte si třeba říkat ... já se tak mám, to je taková krása, to je tak úžasné, skvělé, krásné ... . Slova, která používáme jsou velmi důležitá. Takhle si zkoušejte vyvolat pocit štěstí nejen v hlavě, ale prožít ho postupně na i těle. A že je to na docenta Chocholouška (pro mladší ročníky: psychiatrickou léčebnu)? Komu to vadí? Podstatné je, aby Vám bylo pěkně.

Tak do toho! Ať jste v tom každý den lepší a lepší!😊

VII. Sluňte se! 

Kromě toho, že udělá dobře Vaší duši, Vaše tělo bude mít dostatek vitamínu D, který podporuje imunitu. Někteří lékaři radí, že právě vitamín D nám pomůže bojovat s koronavirem. Tak to je přece fajn!

A je tu ještě jedna věc ...

Taky budete co? 😊 No krásně opálení!

Je to zapeklitá situace, jak vypadat dobře za časů koronaviru.

Já už datum u své úžasné paní kadeřnice mám, ale asi tušíte, že to nebude dřív než za měsíc a půl. Takže zatím sice ještě nějakou dobu nebudu tak úplně dokonale učesaná, ale budu pěkně opálená! No a to opálení to určitě dorovná! On takový "beach look" taky není úplně k zahození. A pokud to nedorovná, tak mi aspoň sluníčko zaručeně zvedne náladu!

Tak ať ji zvedne i Vám!😊